Отмемен гол лиши България от заслужена победа срещу Литва при юношите до 16 години. Лъвовете са на турнир в Литва, който се провежда под егидата на УЕФА. Първият двубой на нашите момчета бе точно срещу домакините днес. След като на почивката двата тима се оттеглиха при 0:0, старши-треньорът Марчо Дафчев направи няколко промени в състава си, които освежиха играта. Слави Шопов изведе България напред, но малко по-късно домакиние изравниха.  Друг пловдивчанин - Стефан Попов вкара нов гол, който обаче бе отменен заради много дискусионна засада. Така се стигна до дузпи, където късметът обърна гръб на българите и те загубиха срещата.

При дузпите Християн Петров вкара първата, а Георги Трифонов също бе точен при второто изпълнение. Венци Богданов пропусна третата, Мартин Петков вкара четвъртата, но за съжаление домакините не сбъркаха нито веднъж и така до пето изпълнение на нашите, което трябваше да е на Стефан Попов, не се стигна.

Съставът на България U16: Никола Виденов, Богдан Костов, Алекс Луканов, Мартин Атанасов (58-Християн Петров), Венцислав Богданов, Преслав Папарков, Емил Ценов (41-Мартин Русев), Красимир Пенчев (41-Стефан Попов), Станислав Шопов (58-Петър Георгиев), Иво Казаков (41-Мартин Петков), Георги Трифонов