Юношеският национален отбор до 19 г. (набор 1999) започна днес участието си на Елитния кръг евроквалификации. Мачът бе в курорта Бенидорм, а първи съперник на тима бяха домакините от Испания.

Срещата завърши при резултат 0:0, като испанците отправиха над 20 удара в посока вратата на Шейтанов, а българите отговориха само с 2. Въпреки това нашите запазиха вратата си суха и удържаха до края нулевото равенство. 20 минути преди последния съдийски сигнал в игра се появи футболистът на Локо Пд Архан Юсуф, който също спомогна с играта си за точката завоювана от лъвчетата. Халфът на черно-белите замени Атанас Кабов в 70'-тата минута.

След мача срещу Испания младите "лъвчета" излизат последователно срещу Франция в събота и срещу Белгия следващия вторник.

Стартовият състав на България U19 : 1. Димитър Шейтанов, 2. Андреа Христов, 3. Ертан Томбак, 4. Борислав Вакадинов, 8. Емил Янчев, 9. Калоян Кръстев, 10. Иван Тилев, 11. Атанас Кабов, 15. Петко Христов, 17. Димитър Костадинов, 19 Станислав Иванов (К)