Неправомерно е увеличена цената на билета по линията Асеновград - Пловдив от 1,20 на 1,50 лева. За нарушението транспортната фирма "Стойчев и син" ще бъде санкционирана.
Това стана ясно на днешната сесия на Общинския съвет в Асеновград след актуално питане на съветника от ПП "Зелените" Дамян Борисов. Сигналът е след масови реакции и недоволство на граждани.
Нерегламентираното увеличаване на цената на билета е констатирано и от общинска проверка. Превозвачът ще бъде санкциониран, а при следващ случай директно ще прекратим договора, заяви кметът Емил Караиванов.
Друг превозвач вече е глобен за неспазване на разписанието по транспортната схема на общината, допълни Караиванов.