Пловдив става град на велосипедиста. На всички булеварди, където се предижда реконструкция, ще има велоалеи. Колело ще можем да караме по бул „Васил Априлов“ , където в момента се изпълнява проект за разширение, както и по булевардите, финансирани от Европейската банка за възстановяване и развитие. Това са Коматевско шосе, „Руски“, „Шести септември“ и новият булевард „Северен“, който ще свърже моста на Адата с Брезовско и Карловско шосе.
Очаква се през 2031 г. делът на пловдивчани, които се придвижват с велосипед да достигне 3 процента спрямо 0,5 на сто в момента.