Торо Росо започва годината с двигателя на Ферари от края на миналата
Feb 16, 2016, 3:24 PM
1
134
Ръководството на Торо Росо потвърди, че отборът от Формула 1 ще използва последната спецификация на двигателя, с който Ферари завърши 2015 година.В продължение на 7 години дъщерния тим на Ред Бул си партнираше с италианците, но през 2013 година също се обърна към Рено при въвеждането на 1,6-литровите 6-цилиндрови турбо двигатели. Този ход далеч не донесе желаните позитиви и сега Торо Росо възобнови връзката си със „скудерията“.„Аз съм убеден, че ще получим един много добър двигател от Ферари“, коментира шефът на тима Франц Тост. „Ние обичаме да работим с тях. Най-големите си успехи постигнахме именно с Ферари.“„Двигателят ще бъде същия модел от края на 2015 година, а за нас това ще е голяма стъпка напред. Това ме кара да бъда оптимист. Гледайки колата дотук, на мен тя ми харесва. От сезон на сезон болидите стават все по-сложни, но Формула 1 работи по този начин“, добави босът.Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOSКоментирай