Шейхът на Ман Сити си купи имение в Испания за 55 милиона
Feb 14, 2016, 12:45 AM
1
195
Собственикът на Манчестър Сити и член на знатното семейство на Абу Даби шейх Мансур бин Зайед си купи имение в Испания за сумата от 55 милиона евро.Имотът се простира на 8200 хектара в местото Валенсия де лас Торес, което е част от провинция Бадахос, където живеят 700 жители.Бин Зайед е собственик на Манчестър Сити от 2008 година. Той е единайстият син на емира Зайед бин Султан Ал Нахяд, който е първият президент на ОАЕ.Фермата е използвана предимно за ловно стопанство. Тя обхваща 14 сгради, в които могат да се помещават максимум 70 души. В момента има около 30 служители, които работят за поддръжката на имота.След закупуването на имота от страна на шейха, той веднага е назначил още осем човека на работа.Шейхът вече е подал молба за разрешение да изгради хеликоптерна площадка.Както се очакваше, пристигането на шейха не е останало незабелязано от съседите, някои от които са заявили пред „Efe“, че той се задържа в новия си имот по няколко дни в седмицата.Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOSКоментирай