Българският национален отбор за младежи до 21 години отстъпи с 0:1 на Гърция в контролна среща, играна на терен на Националната футболна база в Бояна.

Гостите играха по-силно през цялата среща, създадоха много възможности за гол и съвсем заслужено стигнаха до успеха.

В 17-та минута футболистът на Олимпиакос Манхатис отправи опасен удар към вратата на България. Нашите направиха нещо интересно едва в края на полувремето, когато Антонио Вутов опита със самостоятелен пробив да затрудни противника.

Единственото попадение в мача падна в 48-ата минута, когато Анастасиос простреля българската врата. До края и двата отбора пробваха да променят резултата с удари от разстояние.

Антонио Вутов игра едно полувреме, като носеше капитанската лента, но беше заменен. Серкан Юсеин записа цял мач, а Кристиан Димитров влезе на смяна в 23-та минута на мястото на Преслав Петров.

България U21: 1. Михаил Михайлов, 2. Стойчо Атанасов, 4. Мики Орачев, 5. Венцислав Керчев, 7. Денислав Александров (23- Мартин Костадинов), 8. Кристиян Пешов, 9. Антонио Вутов – к. (46- Николай Тодоров), 10. Серкан Юсеин, 14. Кирил Грозданов (46- Антонио Георгиев), 15. Преслав Миленов Петров (23-Кристиан Димитров), 17. Чавдар Ивайлов (Мартин Костадинов)

Стартовият състав на Гърция U21: 12. Елефтериос Астрас, 2. Емануил Салякас, 3. Константинос Цимикас, 4. Стефанос Евангелу, 6. Зисис Карахалиос, 9. Ефтимиос Колурис – к., 11. Лазарос Лампру, 14. Антанасиос-Георгиос Андруцос, 17. Георгиос Мантхатис, 20. Константинос Галанопулос, 23. Триандафилос Пасалидис