Манчестър Юнайтед победи последния в класирането Шефилд Юнайтед с 4:2 в двубой от 29-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" започнаха мача с пропуски на Диого Далот, Алехандро Гарначо и Расмус Хойлунд, за да се стигне до 35-ата минута, когато съперникът поведе.

Джейдън Богъл  се възползва от грешка на "червените дяволи" и се разписа отблизо за 1:0. Хари Магуайър успя да изравни с глава в 42-ата минута след центриране на Алехандро Гарначо (1:1).

Само пет минути след почивката Бен Бриъртън Диас изведе Шефилд Юнайтед след пас на Бен Озбърн и удар от движение за 2:1.

След час игра Манчестър Юнайтед получи дузпа, а Бруно Фернандеш изравни (2:2) от бялата точка.

Португалецът се разписа още веднъж за "червените дяволи" в 81-ата минута с изстрел от дистанция (3:2).

Расмус Хойлунд тотално уби интригата минути преди края след асистенция на Бруно Фернандеш за крайното 4:2.

Манчестър Юнайтед е на шеста позиция в класирането на 7 точки зад петия Тотнъм, Шефил Ю"найтед си остава на дъното с едва 16 за 34 мача.