Отборът на Лудогорец победи с 4:0 Хебър в първи полуфинал от Sesame Купа на България.

Рик Джонатан отбеляза две попадения в началото на мача, Диниш Алмейда вкара трети гол в началото на втората част, а десетина минути преди края Спас Делев добави четвърто попадение. В игра за домакините пък се завърна капитанът Антон Недялков след дълго отсъствие. "Орлите" не срещнаха особени проблеми със съперника и на практика вече могат да мисля за финала на турнира. След седмица предстои реванш в Пазарджик, който обаче трябва да предостави чудо, за да промени крайния изход от битката. В другия полуфинал Ботев (Пловдив) взе аванс с 1:0 след победа в столицата над ЦСКА - София и разградчани ще очакват победителя, за да разберат срещу кого евентуално биха се изправили в последния мач от надпреварата. "Орлите" взеха ранен аванс още в четвъртата минута. Франсиско Сон центрира към наказателното поле, където играч на гостите изчисти, но точно в краката на Рик, който без да се бави реализира.

В 22-ата минута Рик отбеляза втори гол във вратата на съперника. Многоходова комбинация прати крилото на стрелкова позиция в наказателното поле и бразилецът успя да промуши кълбото за 2:0 Гостите имаха няколко добри атаки през първата част, но Шейх Диаманка на два пъти пропусна от добра позиция. За домакините пък трети гол можеше да вкара Якуб Пьотровски, но полякът стреля неточно от удобна възможност. В началото на втората част Лудогорец стигна до трети гол. След центриране от корнер Педро Нареси продължи към малкото наказателно поле, където Алмейда изпревари Петър Дебърлиев и направи 3:0.

Темпото в играта постепенно поспадна, но все пак домакините записаха и четвърти гол в своя полза. Дени Групер центрира отляво по земя, а ударът на Матиас Тисера бе спасен от вратарят, само за да достигне топката до Делев, който я довкара на празна врата.
До края на мача можеше да падне и пети гол във вратата на Хебър, но удар с глава на Георги Терзиев срещна гредата. Това обаче не промени кой знае колко и Лудогорец гледа уверено към финала.

ЛУДОГОРЕЦ 4:0 ХЕБЪР