Вицешампионът Локомотив (Калининград), който е воден от българския специалист Радослав Арсов, загуби драматично като гост първата финална среща в Суперлигата на Русия.

Вицешампионките загубиха в Казан с 2:3 (20:25, 22:25, 25:17, 25:19, 15:17).

Домакините спечелиха първите две части. След това турският диагонал на Локомотив Ебрар Каракурт се развихри и Локомотив спечели убедително третата и четвъртата част.

В тайбрека разпределителката на Локомотив Ирина Филищинская заложи най-вече на атаки с Ебрар Каракурт и възпитаничките на Радослав Арсов стигнаха до два мачбола при 14:13 и 15:14. Ангелина Лазаренко хвана блокада Ебрар Каракупт и донесе успеха на Динамо в тайбрека със 17:15.

Любопитна подробност е, че Каракурт реализира 14 от всички 15 точки за Локомотив в тайбрека, но това не се оказа достатъчно за успеха.

Така воденият от Зоран Терзич тим на Динамо-Ак Барс победи във финалната серия с 1-0 победи.

Играе се до 3 успеха от 5 мача.

“Тайбрекът е рулетка. Малко повече провървя на съперника ни”, коментира Радо Арсов.

Тази вечер е втората финална среща, която отново ще се играе в Казан.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ДИНАМО - ЛОКОМОТИВ 3:2 - ТУК!