Уникалната серия на саудитския Ал-Хилал от 34 поредни победи във всички турнири приключи след поражение с 2:4 от тима на Ал Аин от Обединените арабски емирства в първия 1/2-финален мач от Азиатската Шампионска лига. Освен това съставът, воден от Жорже Жезус приключи и поредицата си от 46 поредни срещи без поражение.

Домакините дръпнаха с три гола преднина през първото полувреме след хеттрика на Софиан Рахими, който откри резултата в 6-ата минута, а след това в 26-ата и 38-ата вкара дузпи.

HALF TIME ⏱️#AINvHIL ⚽️#ACL #AlHilal pic.twitter.com/MAPKrjz7ek

— AlHilal Saudi Club (@Alhilal_EN) April 17, 2024

След почивката в 49-ата минута бразилецът Малком намали изоставането на саудитите, но съвсем скоро в 56-ата минута те инкасираха ново попадение от дузпа, което този път бе реализирано от Алехандро Ромеро. Крайният резултат оформи Салем Ал-Досари в 78-ата минута.

The end of the first (away) leg of Asian Champions League semifinal 🔚#AINvHIL ⚽️#AlHilal pic.twitter.com/EFBhYiB5wk

Реваншът в Рияд е следващата седмица на 23-и април (вторник) от 21:00 часа българско време. Ако отборът на Ал Аин тогава елиминира тима на Ал-Хилал, това ще е втори пореден голям успех за тях в турнира, след като на 1/4-финалите те отстраниха и Ал-Насър на Кристиано Роналдо.

Снимка: AlHilal Saudi Club// Twitter