Байерн и Реал Мадрид сътвориха зрелищно равенство 2:2 на „Алианц Арена“ в първи полуфинален мач от Шампионската лига и ще решават всичко на реванша след седмица.

Домакините започнаха вихрено и Лерой Сане бе изведен на великолепна позиция от Хари Кейн още в първите секунди, но ударът му бе спасен от Андрий Лунин. В шестата минута Хари Кейн нанесе удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Лунин, а минута по-късно Сане навлезе в пеналта, но шутира над вратата на гостите. В деветата минута Хари Кейн видя, че Андрий Лунин е излязъл и шутира от центъра на терена, но топката премина над вратата.

Последваха пропуски на Джамал Мусиала и Томас Мюлер, а в 21-вата минута Реал стигна до първата си ситуация при късо изпълнение на корнер. Тони Кроос намери Винисиус Жуниор, който стреля много високо над вратата, но три минути след това се реваншира за пропуска си. Кроос пусна гениално подаване към Винисиус Жуниор и бразилецът сам срещу Мануел Нойер, след което го преодоля за 0:1.

След гола баварците се настаниха в половината на "кралете" и в 30-ата минута Леон Горецка шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от бранител. В 42-рата минута Хари Кейн изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле, отсъден за нарушение срещу Мусиала, но прати топката встрани от вратата. Три минути след това и Реал получи свободен удар за нарушение срещу Джуд Белингам. Родриго шутира, но от главата на Хари Кейн топката излезе в корнер, след който не последва нищо интересно.

В началото на втората част Тони Кроос пропусна за гостите, след като в 51-ата минута ударът му бе отразен от Мануел Нойер. След това баварците направиха пълен обрат за четири минути. В 53-ата Конрад Лаймер пусна към Лерой Сане, който премина на слалом през защитата на Реал Мадрид и с мощен шут прати топката в близкия ляв ъгъл на вратата за 1:1. Три минути след това Мусиала напредна по левия фланг и навлезе в наказателното поле, където бе спънат от Лукас Васкес, а Клеман Тюрпен не се поколеба и отсъди дузпа, реализирана минута по-късно от Хари Кейн в долния десен ъгъл за 2:1.

"Кралете" пропуснаха в 62-ата минута след пробив и удар на Родриго, който бе блокиран от Ерик Дайър, а две минути след това се стигна до неразбирателство в защитата на Байерн и Винисиус имаше добра възможност, но и неговият шут бе спрян. Четири минути по-късно Мазрауи проби отляво и намери Хари Кейн в наказателното поле, а англичанинът нанесе удар, но след рикошет топката излезе в корнер. При последвалото центриране Ерик Дайър бе забравен и нанесе опасен удар с глава, но право в Лунин, който спаси.

Гостите тръгнаха в атака да търсят изравняването и в 73-ата минута Федерико Валверде нанесе удар от малък ъгъл, който бе блокиран. Шест минути след това влезлият като резерва Лука Модрич даде великолепен извеждащ пас за Винисиус, който остана сам срещу Нойер, който спаси удара на бразилеца от малък ъгъл. В 82-рата минута Родриго проби в наказателното поле, където бе фаулиран от Ким Мин-Джае и Тюрпен отново посочи бялата точка, но този път в полза на гостите. Минута след това Винисиус Жуниор хладнокръвно реализира дузпата и оформи крайното 2:2.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид е след седмица на 8 май (сряда) от 22:00 часа българско време.

БАЙЕРН - РЕАЛ МАДРИД 2:2
0:1 Винисиус Жуниор (24), 1:1 Лирой Сане (53), 2:1 Хари Кейн (57-дузпа), 2:2 Винисиус Жуниор (83-дузпа)

Байерн Мюнхен (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер – 6. Йозуа Кимих, 15. Ерик Дайер, 3. Ким Мин-джае, 40. Нусаир Мазрауи – 8. Леон Горецка, 27. Конрад Лаймер – 10. Лирой Сане, 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала – 9. Хари Кейн
Резерви: 18. Даниел Перетц, 26. Свен Улрайх - 2. Дайо Упамекано, 7. Серж Гнабри, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг, 17. Браян Сарагоса, 19. Алфонсо Дейвис, 22. Рафаел Герейро, 39. Матис Тел, 45. Александър Павлович
Треньор: Томас Тухел

Реал Мадрид (4-3-1-2): 13. Андрий Лунин – 17. Лукас Васкес, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо (К), 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос – 5. Джуд Белингам – 11. Родриго, 7. Винисиус
Резерви: 1. Тибо Куртоа, 25. Кепа Арисабалага - 3. Едер Милитао, 10. Лука Модрич, 12. Едуардо Камавинга, 14. Хоселу, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 24. Арда Гюлер
Треньор: Карло Анчелоти

Стадион: "Алианц Арена"
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)