Вторият отбор на Ботев (Пловдив) продължи силната си серия с 2:1 в Сливен срещу едноименния тим. Срещата е от 30-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Селекцията на Илиян Гаров достигна до победен обрат в даденото от съдията продължение в края на двубоя. „Канарчетата“ повече атакуваха през целия мач, а съперника им заложи на контраатаки. Тактиката на домакините им донесе успех още в 8-ата минута, когато Петър Принджев изпрати топката в пловдивската врата. След почивката с всяка изминала минута, футболистите на Ботев все по-често атакуваха. Иво Казаков пропусна да изравни в 54-ата минута.

В 67-ата пък Принджев беше изведен сам срещу вратаря, забави се и дори не успя да отправи удар. В 73-ата минута Йордан Айвазов се възползва от продължителна суматоха пред сливенската врата и възстанови равенството. После имаше критични моменти и пред двете врати. В 85-акта минута влезлия като резерва Иван Стоянов и Принджев, за секунди пропиляха по едно голово положение пред пловдивската врата. Накрая влезлия като резерва за Ботев Даниел Коков осигури успеха с добавка. Веднага след това играч на Сливен направи последния пропуск.