Лудогорец U17 постигна разгромна победа като гост над Пирин с 4:0 и дръпна на върха в класирането на елитната група с осем точки. Момчетата на треньора Мартин Цирков имаха тотално превъзходство над противника и можеха да постигнат далеч по-изразителен успех.
Филип Гигов откри от дузпа в 41-ата минута. Елисей Съров покачи на 2:0 в 47-ата след асистенция на Гигов. Отново Съров заби за 3:0 с глава при центриране на Янев в 50-ата минута. Крайното 4:0 за Лудогорец оформи Янко Ажлани в 62-ата минута с удар от 25 метра.

"Доволен съм от играта и многото създадени положения. Радва ме изразителната победа", коментира треньорът Мартин Цирков

Лудогорец има преднина от осем точки пред Левски в класирането. "Сините" имат мач по-малко.

Съставът на Лудогорец U17: Валентинов, Иванов, Валеков, Витанов, Мечикян, Хасан, Пенев, Ажлани, Янев, Съров, Гигов (Люкцаков, Стойчев, Тодоров, Тотов, Кралев)

Във Втора лига Лудогорец II загуби с 1:0 гостуването си на Спортост в Своге. Джонатан Нсонде отбеляза единственото попадение в срещата в 33-ата минута. Тогава той получи чудесен пас от Радослав Живков и реализира.

СПОРТИСТ – ЛУДОГОРЕЦ II 1:0

1:0 Джонатан Нсонде 33

СПОРТИСТ: Ивайло Василев, Георги Маджаров, Александър Бастунов, Павлин Чиликов, Симеон Чатов (67 – Владимир Сиромахов), Дилян Георгиев, Антон Иванов (90 – Христо Иванов), Мартин Кръстев (57 – Калоян Стефанов), Радослав Живков, Владимир Семерджиев (67 – Нейтън Олдър), Джонатан Нсонде

ЛУДОГОРЕЦ II: Пламен Пепелявеш, Димитър Господинов, Алекс Луканов, Атанас Пемперски, Димитър Илиев, Методий Стефанов, Росен Иванов (68 – Николай Николов), Димитър Иванов 46 – Александър Маринов), Хюсеин Кельовлуев (68 – Петър Георгиев), Владислав Найденов (78 – Бранимир Костадинов), Йоан Йорданов (46 – Константин Димитров)