Един от основните футболисти на Лудогорец - Аслак Фон Витри - се размина с тежка травма. Той напусна принудително дербито с Левски (5:1), като вместо него се появи Георги Терзиев, отчел се с гол и асистенция.

По принцип норвежецът е един от футболистите на "орлите", които играят без почивка и не влизат в ротации. От началото на сезона Фон Витри има 42 мача за Лудогорец, в които е вкарал 5 гола и е дал впечатляващите 13 асистенции.

Предполага се, че Фон Витри няма да играе срещу Пирин, тъй като ще му трябват още няколко дни, за да се възстанови напълно.

Предполага се, че в Благоевград десен бек отново ще е Георги Терзиев, докато Сон ще продължи да се играе отляво. Другите двама леви бека - Марсел Хайстер и Дени Групер - не са в задоволителна форма и няма да играят.

Очаква се Аслак Фон Витри да бъде на линия за гостуването на ЦСКА 1948 в отложен мач. Двубоят е на 11 април, четвъртък, от 18:45 часа, отбелязва "Мач Телеграф".