Юношите на „Левски“ до 14 години разгромиха с 4:1 на стадион „Георги Аспарухов“ връстниците си от „ЦСКА-София“ в мач от 14-ия кръг на Столичното първенство.

Мариян Йовов откри головата сметка за „сините“ в 6-та минута, а до края на първата част се разписаха Владимир Речев в 22-та, Явор Кръстев в 32-та и Денислав Костов в 39-та минути.

С победата воденият от треньора Георги Коруджиев отбор увеличи разликата на върха на 14 точки. „Сините“ са на първо място в класирането с актив от 39 точки пред „Славия“ и „Септември“ с по 25.

„Левски“ U14: 1. Пламен Пандазиев (41 – 12. Александър Митев), 2. Йоан Немчев (56 – 3. Крум Крумов), 4. Мартин Реджебов, 5. Христиан Захариев (71 – 15. Адриян Миланов), 6. Росен Иванов, 7. Александър Николов, 8. Явор Кръстев (71– 20. Александър Стоилов), 10. Денислав Костов, 11. Мариян Йовов (56 – 13. Мартин Райчев), 14. Мариян Славчев (к) (47 – 9. Васил Киров), 16. Владимир Речев (71 – 19. Кристиан Шиячки).

Вторият отбор на „Левски“ победи с 4:2 на стадион „Георги Аспарухов“ „Оборище“ (Панагюрище) в мач от 26-ия кръг в Югозападна Трета лига.

Три гола за „сините“ вкара Преслав Бачев – в 36-та, 50-та и 65-та минути, а едно попадение добави Кристиян Йовов в 60-та минута.

Воденият от треньора Христо Арангелов отбор е на девето място в класирането с 37 точки.

„Левски II“: 12. Ивайло Крумов, 2. Янислав Дерлоков, 3. Георги Русинов (55 – 15. Калоян Петков), 4. Мартин Пасалидис, 5. Адриан Видинов, 6. Никола Бандев, 7. Александър Божилов, 8. Виктор Добрев (62 – 18. Кристиан Красимиров), 9. Преслав Бачев (70 – 16. Георги Христанов), 10. Кристиян Йовов, 11. Борислав Рупанов (к).