Гърция разби Казахстан с 5:0 в полуфиналния им мач от поток "С" и се класира на финала срещу Грузия в плейофите за класиране на Евро 2024 в Германия.

"Елините" не срещнаха никакви трудности и 7-ата минута си спечелиха дузпа за нарушение срещу Пелкас, а Бакасетас материалезира 11-метровия удар за 1:0. Само шест минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Пелкас получи центриране в близост до вратата и с глава бе точен за 2:0.

В 37-ата минута домакините направиха резултата класически. Йоргос Масурас получи пас отдясно и технично подаде към Йоанидис, за когото остана да засече топката във вратата.4:0 направи Курбелис в 40-ата минута, засичайки с глава центриране на Костас Цимикас.

Крайното 5:0 бе оформено в 87-ата минута след автогол на Еркин Тапалов, който действа лошо при едно центриране и прати топката в собствената си врата.

Така Гърция ще гостува на Грузия в решаващия плейоф за класиране на Евро 2024 идния вторник (26 март) от 19:00 часа българско време.

Поток "C":
19:00 часа Грузия - Люксембург 2:0
1:0 Буду Зивзивадзе (41), 2:0 Буду Зивзивадзе (63)

21:45 часа Гърция - Казахстан 5:0
1:0 Анастасиос Бакасетас (9-дузпа), 2:0 Димитриос Пелкас (15), 3:0 Фотис Йоанидис (37), 4:0 Димитриос Курбелис (40), 5:0 Еркин Тапалов (86-автогол)