Юношеският национален отбор на България до 17 г. допусна поражение с 1:2 от връстниците си от Швеция в първи мач от Елитния кръг на европейските квалификации. Загубата дойде в продължението на срещата, когато се разписа Андерсон.

Иначе селекцията на Тодор Симов успя да поведе в резултата малко след почивката. В 52-ата минута Марто Бойчев даде преднина на “лъвчетата”. Само седем по-късно обаче Антви възстанови равенството, преди да настъпи и драматичната развръзка.

В другия мач от групата Уелс надви Румъния с 2:1. В следващия си двубой на 23 март България ще се изправи срещу Румъния. За европейското първенство в Кипър през май ще се класират победителите от осемте групи, както и седемте най-добри втори селекции.

Съставът на България:

1. Атанас Кехайов, 2. Кристиан Йорданов (46 – 16. Борис Тодоров), 21. Мартин Димитров, 3. Симеон Цанев, 15. Божидар Петров, 18. Емил Найденов (86 – 17. Виктор Иванов), 5. Михаил Полендаков, 20. Калоян Божков, 10. Марто Бойчев (69 – 7. Стивън Жерард), 9. Филип Гигов (90 – 6. Мерт Салим), 11. Васил Каймаканов (90 – 19. Давид Димитров)

Селекционер: Тодор Симов