Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) не успяха в първия полуфинал в най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже. Воденият от новия селекционер на България Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи като гост на Итас (Тренто) с 1:3 (17:25, 25:16, 18:25, 23:25) в първата среща от италианския сблъсък в ШЛ, играна тази вечер пред над 3500 зрители. Първи съдия на двубоя беше българинът Ивайло Иванов.

Реваншът между двата тима е следващия четвъртък (21 март) от 21,30 часа българско време в зала "Еуросуоле Форум" в Чивитанова. Лубе ще трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да достигне поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна Тренто се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира за Суперфинала на Шампионската лига.

Алекс Николов изигра много силен мач за Лубе и бе над всички с 25 точки (2 блока, 3 аса, 57% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане - +17).

Марлон Янт Ерера и Адис Лагумджия добавиха 13 и 12 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.

За трентинци Алесандро Микиелето заби 23 точки (1 блок, 4 аса, 56% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане - +20). Камил Рихлицки реализира още 19 точки (2 блока, 2 аса и 75% ефективност в атака - +15) за победата.

Снимки: CEV.EU