Юношите на „Левски“ до 17 години победиха с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов“ връстниците си от „ЦСКА-София“ в мач от 16-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

Гостите поведоха в резултата в началото на второто полувреме, но с голове на Христо Аргиров в 75-та и Александър Кръстев в 83-та минути, „сините“ стигнаха до успеха.

Воденият от треньора Стоян Димов отбор е на второ място в класирането с 41 точки, с точка по-малко от лидера „Лудогорец“.

Левски U17: 1. Александър Марков, 2. Мартин Борисов, 3. Александър Кръстев, 4. Христо Аргиров, 5. Стоян Добрев, 6. Тарек Жензарли (46 – 14. Мартин Здравков), 7. Денис Гиведжов, 8. Михаил Петров (к) (90 – 16. Марио Данчев), 9. Стивън Стоянчов (46 – 19. Никола Кунчев), 10. Валентин Иванов (60 – 18. Калоян Атанасов), 11. Стивън Гаоте (88 – 17. Норайр Нурикян).

Вторият отбор на „Левски“ загуби с 0:2 в Ихтиман от местния „Ботев“ в мач от 21-ия кръг в Югозападна Трета лига. Воденият от треньора Христо Арангелов отбор е на единадесето място в класирането с 26 точки.

„Левски 2“: 99. Иван Андонов (к), 2. Георги Русинов, 3. Адриан Видинов (72 – 15. Мартин Пасалидис), 4. Дейвид Михалев (77 – 20. Алекс Александров), 5. Слави Чакъров, 6. Никола Бандев, 7. Виктор Добрев (51 – 19. Александър Божилов), 8. Кристиан Красимиров, 9. Калоян Петков, 10. Георги Христанов (72 – 17. Янислав Дерлоков), 11. Борислав Рупанов.