Спартак (Пловдив) се наложи с 3:2 над Локомотив II (Пловдив) и остана на върха в класирането. Срещата е от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Получи се дерби – много голове, греди и интересни моменти. Вихрено начало на „гладиаторите“ с попадение на Тодор Тодоров в 4-ата минута. Йордан Пейчинов удвои аванса след четвърт час.

Скоро Тодоров направи преднината класическа. Локо не се предаде и Иван Узунов намали на 1:3 в 38-ата минута. Съотборникът му Тони Лесов пък тресна гредата малко преди почивката. Секунди след паузата, същото направи голмайстора на спартаковци Тодоров. Интригата отново се заплете в 56-ата минута, когато влезлия като резерва Мартин Хайдаров направи 2:3. В 82-ата минута Лесов се контузи, Локо вече нямаше право на повече смени и доигра с намален състав.