Онс Жабюр от Тунис победи британката Ема Радукану с 6:4, 6:1 на осминафиналите на турнира по тенис в Абу Даби от сериите WТА 500 на твърда настилка с награден фонд 565 530 долара.

Африканката, която е под номер 6 в световната ранглиста, поведе с два пробива за 5:1 в първия сет. Радукану успя да направи един рибрейк, но това й стигна само до по-почетна загуба - 4:6. Жабюр напълно доминираше във втората част, като при пъти взе сервиса на британката и приключи мача с 6:1 за час и 18 минути.

На четвъртфиналите Жабюр ще играе срещу бразилката Беатрис Адад Мая, която надигра полякинята Магда Линете със 7:6(6), 6:7(1), 6:1, а мачът продължи 3 часа и 44 минути.

В другите осминафинали от деня рускинята Дария Касаткина, която играе под неутрален флаг, победи американката Ашлин Крюгер с 6:3, 7:5. В следващия кръг тя ще играе срещу румънката Сорана Кърстя, която изненадващо лесно се наложи над по-високо поставената туркиня Мария Сакари с 6:2, 6:1.