Дублиращият тим на Спартак Пловдив изигра третата си контрола от предсезонната подготовка. Отборът, в който играят само юноши на клуба завърши 3:3 като гост на ФК Дъбене. Проверката се изигра в Карлово, където ръководството на ФК Дъбене предложи отлични условия.

Резултатът откриха домакините след колективна грешка в защита. Пламен Упинов бе точен. Последваха силни минути за Спартак. Веселин Локов изравни, а Георги Миленчев вкара за 1:2. Равенството отново бе възстановено с гол на Юсуф Кьоров. При 2:2 завърши първата част.

Второто полувреме започна с гол на Никола Дишкелов за 2:3. В 60-тата минута отново след грешка се стигна до крайното 3:3, а автор на попадението отново бе Пламен Упинов.

В отбора играха момчета родени през 2005/06/07 година. Следващата контрола е с Ботев U19.