Лудогорец U15 победи с 2:0 Кронос (Пловдив) в мач от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Момчетата на Милен Маринов гостуваха за двубоя.

В 23-та минута Джем Андонов пресече пас към вратаря на съперника, излезе в чудесна позиция, но се засуети и бе блокиран от бранител. Две минути по-късно той се реваншира за пропуска и с удар от дистанция опъна мрежата за 1:0. В 27-та минута "орлите" разиграха отлично топката, Преслав Стойков намери Николай Попов, а той с премерен удар удвои. До почивката добри ситуации за попадение се откриха още пред Николай Попов и Петър Клявков, но вратарят на домакините спаси.

През второто полувреме Тимур Мустафа на два пъти засече опасно с глава, но топката не попадна в целта. Шут на Преслав Стойков бе отразен, а удар на Еди Дончев с глава срещна гредата.

Победихме заслужено. Момчетата се справиха с поставените задачи, играха дисциплинирано и мотивирано. Доволен съм от представянето им както в този мач, така и през целия есенен полусезон. Има обаче какво да подобряваме и през зимната подготовка ще работим здраво, коментира старши треньорът Милен Маринов след края на срещата.

9 декември 2023 г., събота, 11:00 ч / XV кръг: