Лудогорец U16 хвърли здрав пердах с 5:1 на Левски насред "Герена". Мачът бе от програмата на  XIII кръг в първенството на Елитната юношеска група до 16 години.

"Орлите" откриха още в първите секунди на двубоя. След атака, изградена с бърза размяна на пасове, Илиян Гатински опъна мрежата за 1:0. В 31-та минута Максим Минков удвои. Десет минути по-късно Калоян Божков направи преднината на разградчани класическа. До почивката добри ситуации за попадение се откриха още пред Максим Минков, Елисей Съров и Димитър Мрънков, но те не успяха да реализират. Първото полувреме завърши при резултат 3:0.

През второто Максим Минков направи 4:0 с втория си гол в срещата. Асистенцията бе на Илиян Гатински. В 74-та минута бърза атака на момчетата в зелено остави без отговор отбраната на съперника и Деян Василев реализира за 5:0. Направилият силен мач Димитър Мрънков имаше на два пъти възможност да отбележи, но спортното щастие не бе на негова страна. Домакините стигнаха до почетното си попадение в 81-та минута, чрез Радостин Стоилов.

Наложихме тотална доминация през целия мач и не оставихме шансове на Левски. Доволен съм от всички, които взеха участие в срещата. Щастлив съм, че играхме на ниво и постигнахме толкова категорична победа над традиционно силен съперник, при това на негов терен, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

Юношите на „Левски“ до 15 и до 16 години записаха победа и загуба на стадион „Георги Аспарухов“ срещу връстниците си от „Лудогорец“ в мачове от 13-ия кръг на Елитните групи в тези възрасти.

Левски U15 победи с 2:0 гостите. Георги Камбитов откри резултата в 46-та минута, а в добавеното време на мача Ернан Ангелов оформи победата.

Воденият от треньора Милен Гаджев отбор е на трето място в класирането с 32 точки, на 3 от лидера „Септември“.

„Левски“ U15: 1. Дамян Дамянов, 2. Мартин Гайдев (64 – 18. Калоян Кирилов), 3. Пиер Дамянов, 4. Любен Бакърджиев, 5. Васил Гочев, 6. Денислав Василев, 7. Мартин Стоянов, 8. Ернан Ангелов, 9. Лазар Петров (79 – 15. Денис Стоилков), 10. Георги Камбитов (к), 11. Денис Милетиев.