Юношите на „Левски“ до 18 години победиха с 4:1 връстниците си от „Ботев“ (Враца) на стадион „Георги Аспарухов“ в първия мач от 1/8 финалите в турнира за Купата БФС. Реваншът във Враца е насрочен за 11 октомври, сряда от 16:00 часа на стадион „Христо Ботев“.

„Сините“ откриха резултата в 28-та минута с гол на Никола Бандев. В началото на второто полувреме Преслав Бачев направи преднината на „Левски“ класическа с попадения в 48-та и 52-та минути. В 87-та минута Виктор Любенов вкара четвъртия гол за водения от треньора Христо Арангелов тим.

„Левски“ U18: 1. Даниел Стефанов (70 – 12. Александър Марков), 2. Георги Русинов, 3. Стоян Добрев, 4. Виктор Любенов, 5. Христо Аргиров, 6. Никола Бандев, 7. Стивън Стоянчов (46 – 17. Михаил Петров), 8. Александър Божилов (к) (70 – 14. Калоян Борунов), 9. Преслав Бачев (63 – 17. Димитър Яръмов), 10. Стивън Гаоте (60 – 16. Адриан Видинов), 11. Янислав Дерлоков.