Четвъртата поставена Барбора Крейчикова (Чехия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Сан Диего (САЩ) от сериите УТА 500 с награден фонд 780 637 долара.

В топ 4 влязоха още американките София Кенин, Даниел Колинс и Ема Наваро.

27-годишната Крейчикова отстрани на четвъртфиналите седмата в схемата бразилка Беатрис Адад Мая с 6:4, 6:3 за час и 43 минути игра. Чешката тенисистка, 13-а в световната ранглиста, започна много силно двубоя, поведе с 5:1 в първия сет и го спечели с 6:4. Във втората част тя дръпна с 3:1, а Адад Мая се доближи при 3:5, но Крейчикова взе следващите два гейма и триумфира в мача.

Under the California stars 💫@BKrejcikova battles past Haddad Maia 6-4, 6-3 and secures a spot in the semifinals! #SanDiegoOpen pic.twitter.com/5yNc5wjIua

— wta (@WTA) September 15, 2023

Нейна съперничка в спора за класиране на финала ще бъде Даниел Колинс, която победи втората поставена Каролин Гарсия (Франция) с 6:2, 6:3. Колинс не остави никакви шансове на французойката в мача и я победи само на 68 минути игра.

София Кенин се справи със съпротивата на рускинята Анастасия Кенин на полуфиналите с 6:2, 6:3 в мач, продължил час и 18 минути  и ще се изправи срещу 22-годишната Ема Наваро, която елиминира третата в схемата Мария Сакари (Гърция) след 6:4, 0:6, 7:6(4).

Двубоят между Наваро и Сакари продължи два часа и 15 минути като двете си размениха по един пробив до 6:6, а в тайбрека Ема Наваро поведе с 5:1 и стигна до успеха.