Отборът на Локомотив (Пловдив) до 17 години допусна поражение при гостуването си на Етър (Велико Търново). “Болярите” се наложиха над “черно-белите” с 2:1. Двубоят се проведе от 10:00ч. на изкуствения терен “Трифон Иванов” в старопрестолната столица.

Домакините съумяха първи да открият резултата. Преслав Денев изпревари вратаря на „смърфовете“ и откри резултата – 1:0. Емре Даудов успя да възстанови равенството, но “виолетовите” стигнаха до ново попадение за крайното 2:1. Голът с цената на три точки падна две минути преди края на редовното време. След центриране от статично положение Юлиян Вълчев стреля красиво от въздуха за 2:1.

В неделя (27.08) Локомотив приема ЦСКА 1948 на изкуствения терен на “Лаута”. Двубоят е с начален час 18:00. В петия кръг на 27 август етърци, които вече имат в актива си 6 точки, гостуват на столичния „Левски“.

---

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 16 години постигна победа над ФК Пловдив в мач от Елитната група. “Черно-белите” спечелиха с 2:1 на изкуствения терен на “Лаута”. Двубоят се игра от 11:00 часа при температури от 36 градуса.

Гостите започнаха по-добре срещата и успяха да открият в 11-ата минута. Димитър Маринчешки даде аванс на “небесносините”. Локомотив изравни в 42-ата минута. Махир Шерифов с изстрел от дистанция вкара за 1:1. В 80-ата минута Димитър Димитров донесе победата за възпитаниците на Даниел Димитров за крайното 2:1.

---

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години записа убедителна победа като домакин. “Черно-белите” надвиха ФК Пловдив с 5:0 в мач от поредния кръг на Елитната група.

През първата част момчетата на Добрин Орловски владееха инициативата, но не успяваха да материализират своето превъзходство – редица добри възможности бяха пропилени пред вратата на гостите. Локомотив все пак стигна до попадение четири минути преди края на първата част. Кристиан Колев успя да се разпише за 1:0 след заучено положение. Гостите също имаха три добри възможности, но Кристиян Наджерян се намеси.

В началото на втората част Дариус Дуролари бе точен от дузпа за 2:0. Последваха две попадения, които бяха дело на Любомир Томов. Крайното 5:0 оформи Веселин Димитров.