Волейболистките на България загубиха двубоя си срещу Тайланд с 1:3 (16:25, 19:25, 25:16, 18:25) в мача си за разпределение на местата от 5-о до 8-о място на Световното първенство до 19 години в Унгария и Хърватия.

Момичетата на Борислав Крачанов играха на ниво само в третата част, която спечелиха с 25:16 в мача им Осиек (Хърватия).

Така младите български волейболистки ще продължат участието си на Мондиал 2023 в мач за 7/8 място.

Така след това поражение ще играем за седмото място със загубилия тим от мача между Хърватия и Бразилия, който е по-късно тази вечер.

Така утре (11 август) младите "лъвици" излизат срещу загубилия от Хърватия и Бразилия, в 13:00 часа.

В първия гейм българският отбор изостана още при 3:5 и след това разликата продължи да се увеличава, като стигна до 17:11, а след това азиатките затвориха частта при 25:16.

Втората част бе по-оспорвана, като родният отбор тръгна с пасив от 0:3, но изравни при 8:8. След това обаче Тайланд отново поведе и затвори при 25:19.

В третия гейм отново България тръгна с 0:3, но изравни при 10:10 и поведе при 16:15. Тимът на треньора Борислав Крачанов направи осем поредни точки и спечели частта с 25:16.

В четвъртата част съперникът поведе още в самото начало и не изпусна аванси си до края, като тимът ни завърши с 18 точки.