Отборите от школата на „Берое“ постигнаха изключително важни победи днес в Елитната група.

„Берое“ U17 срази с 3:0 „Пирин“ в мач от XXVII кръг. Момчетата на Иван Желев определено бяха по-добрият отбор и победиха заслужено. Резултатът бе открит от Валентин Недялков в 23. минута след точно изпълнена дузпа, а Кристиан Атанасов удвои само минута след това. Владимир Сапунджиев оформи крайния резултат през втората част с хубав удар от наказателното поле. Така отборът вече има в актива си 23 точки и в следващия кръг гостува на „Хебър“. Двубоят е насрочен за 21 май от 17 ч.

„Берое“ U15 също постигна успех в XXVII кръг на Елитната група след като победи „Дунав“ с 2:0. Гостите получиха дузпа още преди да бъде изминала и минута от началто на срещата, но Иво Ганчев отрази удара от бялата точка. Денимир Димитров откри резултата за „зелените“ в 7. минута, а Илиан Керемедчиев удвои в 28. минута. Двата тима имаха още положения за отбелязване на гол, но такъв така и не падна. По този начин „Берое“ до 15 г. вече има в актива си 27 т. и в следващия кръг гостува на „Локомотив“ (София), а мачът започва в 14 ч. на 21 май.