Влаченето на кучета с превозни средства заплашва да се превърне в епидемия.
Нов случай потресе фейсбук. Случката се разиграва в село Царева поляна до Хасково.
Пиян мъж на име Осман връзва за каруцата си женско куче - всеобща любимка на селото, и започва да я влачи. Животното е завързано със сезал, така че всичко приключва с мъчителна смърт, разказва novini.bg.
Отвратителната постъпка става явна от пост на потребителката Гергана Колева във фейсбук, която пише:
"Още една зверщина в село Царева поляна. Тази кучка беше толкова добра и мила, гледаше всеки който й обърне внимание с толкова любов че, не можеш да не я заобичаш и ти. Беше изхвърлена от стопанката си, но за сметка на това много хора от селото я хранеха, в това число аз и съпруга ми.
И вчера след обяд един пиян Осман от съседното село Балкан решил, че трябва да я върже със сезал и да я влачи след каруца си. И ето сега тази душица е мъртва.
Няма я вече Бела да ни посрещне сутрин пред магазина въртяща опашка и с обич в очите. Нямам думи хора колко лошотия има в човеците!!!“.
ПРЕДУПРЕЖДАВАМЕ! Снимките под статията са с тежко съдържание!