Олимпийският шампион на скиф от Париж 2025 Оливер Цайдлер днес спечели четвъртата си световна титла по гребане за мъже.

Германецът Оливер Цайдлер спечели категорично финала на Световното първенство в Амстердам, след като измина дистанцията за 6:35.22 минути.

Цайдлер стартира отлично и малко след това поведе в класирането, след като се движеше първи с 46 загребвания в минута през първите 500 метра. Постепенно Цайдлер увеличи преднината си пред Залати и не даде шанс да бъде изпреварен.

Втори остана европейският шампион от Пловдив 2025 и олимпийски вицешампион от Париж 2025 Евгений Залати от Беларус, който се състезава като неутрален атлет, с време 6:38.33 минути.

С бронзовото отличие се окичи норвежецът Йонас Слетемарк Юел с време 6:44.03 минути, който се движеше на третата позиция през цялата дистанция и успя да я запази до последни метър, въпреки мощния финален спринт на американеца Самюел Мелвин - 6:44.14 минути.

Олимпийският шампион от Токио 2020 и световен шампион от Шанхай 2025 Стефанос Дускос остана четвърти във финал Б и остана 10-и в крайното класиране.

Следвай ни: