Шампионът Пари Сен Жермен навакса пасив от две попадения и записа равенство 2:2 в първия си мач от сезон 2026/2027 в Лига 1 при визитата на Рен.

Домакините поведоха с попаденията на Себастиян Шимански (9') и Естебан Льопол (38') до почивката. През втората част пък Феран Торес (71', 82') се появи като резерва и вкара дебютните си попадения за двукратните европейски клубни шампиони, които ги спасиха от загуба. Също така един гол на Дезире Дуе бе отменен заради засада.

Крайният резултат се превърна в прецедент за Лига 1, тъй като за последно френските хегемони не успяха да спечелят първия си мач за кампанията за първи път от сезон 2020/2021. Тогава те загубиха от Ланс с 0:1 отново като гости, а това стана и последният път, когато парижани не взеха титлата, като в края Лил се окичи със златните медали.

⏱️ 90’ I Nos Parisiens concèdent le nul à Rennes. #SRFCPSG 2️⃣-2️⃣ I #Ligue1 pic.twitter.com/ZqnbnJXKFn

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) August 23, 2026

Първото полувреме се разви кошмарно за шампионите, които можеха да инкасират попадение във вратата си след по-малко от 120 секунди игра, когато Муса Тамари отправи далечен удар, преминал встрани от гредата. Нататък гостите се окопитиха и пренесоха играта в половината на съперника и стигнаха до няколко положения, като дори изпълниха корнер, но липсата им на ефективност доведе до тежко наказание. Томасон намери Шимански и пласира удар вляво, който Сафонов нямаше как да отрази.

Нататък парижани продължиха с доминацията си и наложиха тотален контрол над топката, чието владение в един момент дори стигна до 72 процента. Така след поредица от ъглови удари Дуе прати топката във вратата, пазена от Брис Самба, но попадението бе отменено заради засада.

Ситуацията бе прегледана чрез системата ВАР, а тя само потвърди нередовността на гола и двубоят продължи да се играе при 1:0 в ползата на Рен.

Парижани продължиха с натиска и стигнаха до нови два корнера, а те не доведоха до никаква промяна, като към 35-ата минута те все още нямаха точен удар. Всъщност попадението на Шимански бе и единственият шут в очертанията на една от двете врати, което бе променено седем минути преди да изтече редовното време на първата част. Тогава Франковски намери Льопол, а той не сбърка и наказа Сафонов за втори път, с което направи задачата на столичани изключително сложна.

В 40-ата минута Самба най-накрая се принуди да се намесва, отразявайки удар на Жоао Невеш.

В 42-рата минута главният съдия Бастиан Дешепи показа първия жълт картон в срещата. Той бе за Адриен Томасон от домакините.

На почивката Луис Енрике реагира и пусна в игра мощен арсенал. Той извади носителя на „Златната топка" за 2025 г. Усман Дембеле и на негово място се появи Феран Торес, който записа първи минути за двукратния европейски клубен шампион. Той веднага опита да блесне със силна изява и в 47-ата минута изпрати подаване, но не съумя да блесне с асистенция.

Междувременно в игра влезе и друго от летните попълнения на френските хегемони Мика Годс, който се присъедини от Аякс.

⏱️ 45’ I Le Stade Rennais est devant à la pause. ⏸️#SRFCPSG 2️⃣-0️⃣ I #Ligue1 pic.twitter.com/sMMMn6i9KI

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) August 23, 2026

В 54-ата минута дойде и първата по-сериозна ситуация в полза на парижани през втората част. Тогава при едно центриране Дуе се освободи от пазача си и от вътрешността на пеналтерията нанесе мощен удар, а добавката на Заир-Емери бе парирана от Самба, който за пореден път се превърна в герой за тима си.

В 64-ата минута страстите ескалираха и Бастиан Дешепи бе принуден отново да бръкне в джобчето си. Този път той отново оцвети в жълто играч на домакините в лицето на Муса Тамари, като междувременно санкционира и старши треньора на шампионите Луис Енрике.

В 66-ата минута домакините можеха да решат всичко. Мерникът на Махамаду Нагида обаче изневери и топката мина над напречната греда.

Пет минути по-късно най-накрая отбраната на Рен рухна, а Луис Енрике демонстрира тактическите си умения, след като именно Феран Торес се разписа след асистенция на Фабиан Руис.

В 76-ата минута Дезире Дуе можеше да направи скоростно изравняване, но стреля над вратата.

Шест минути по-късно вече Брис Самба рухна и вече нямаше как да опази вратата си суха, а познатият тандем Руис и Торес изработиха попадението, което спаси шампионите от загуба.

⏱️ 77’ I 🔓⚽️#SRFCPSG 2️⃣-1️⃣ I #Ligue1 https://t.co/Rw33rUyerY pic.twitter.com/kwZLsL7CJV

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) August 23, 2026

В добавеното време Рен можеха и да си върнат преимуществото, но паметната победа остана отвъд възможностите на домакините, които трябваше да се задоволят само с точката, тъй като Людовика Блас стреля на сантиметри от десния страничен стълб.

Следвай ни: