Айнтрахт (Франкфурт) записа най-убедителната си победа в историята и съсипа с 11:0 като гост  петодивизионния Тевтония (Санкт Тьонис) в мач от първия кръг за Купата на Германия. Любопитното е, че цели десет от попаденията паднаха още през първата част, като елитният тим не остави никакви шансове на аматьорския си съперник. С хеттрик за “орлите” се отличи Йонатан Буркарт (4’, 29’, 41’).

По този начин Ади Хютер записа повече от успешен повторен официален дебют начело на Айнтрахт, а възпитаниците му отговориха по най-добрия начин на унизителната загуба с 0:7 от Брентфорд в последната приятелска среща.

Erste Hürde erfolgreich gemeistert ✔️
–––––
⏹️ 90. | #SCTSGE 0:11 | #SGE pic.twitter.com/eaXRJcxvm7

— Eintracht Frankfurt (@Eintracht) August 21, 2026

Айнтрахт доста бързо сложи край на всякакви надежди на домакините за изненада. Още в 4-ата минута елитният тим откри резултата, след като Йонатан Буркарт засече с глава центриране от корнер и се разписа за 0:1. Шест минути по-късно ситуацията се повтори, след като пак от ъглов удар капитанът на Айнтрахт Робин Кох се извиси и отново с глава намери мрежата на аматьорите за 0:2.

В 17-ата минута резултатът стана класически, след като Аюб Амаймуни стреля от наказателното поле през куп тела и намери мрежата за 0:3. Дванадесетина минути по-късно дойде и четвъртото попадение за “орлите”, след като Кейта Косуги центрира отляво и Буркарт с глава втория си гол в мача за 0:4. В 34-ата минута японецът отново се отличи с асистенция и подаде към Джан Узун, който с лекота реализира - 0:5 за Айнтрахт.

Frankfurt locker eine Runde weiter! ⚽️

Nach der 10:0-Halbzeitführung aus Sicht der SGE, passiert in Durchgang zwei nicht mehr so viel! Die Eintracht zieht souverän in die nächste Runde des DFB-Pokals ein. 🦅🏆 pic.twitter.com/K6etwHoQ7Z

— Sky Sport (@SkySportDE) August 21, 2026

Малко след това турският национал отново се разписа за втори път след многоходова комбинация. В 41-вата минута пък Буркарт оформи хеттрика си и направи резултата звучното 0:7. До края на полувремето и Елиас Баум, Юнес Ебнуталиб и Марио Гьотце също вкараха за Айнтрахт, като така “орлите” се оттеглиха на почивка с умопомрачителните 10 гола преднина.

През втората част Айнтрахт логично понамали оборотите и головата вихрушка пред вратата на Тевтония спря за цели 40 и няколко минути. “Франките” имаха някои възможности да увеличат и без това повече от солидната си преднина, но пропуски направиха Малик Пимпонг и Джан Узун. Все пак в 87-ата минута Айнтрахт се разписа чрез резервата Фарес Шаиби, който направи резултата 0:11 и по този начин бе изкована най-голямата победа в цялата история на клуба.

В друга от срещите от този кръг Карлсруе обърна като гост Пройсен (Мюнстер) и спечели с 2:1. Повечето от двубоите в турнира ще се изиграят утре.

Следвай ни: