Тотнъм официално привлече със свободен трансфер вратаря Мартин Дубравка, съобщиха официално от "шпорите".
37-годишният страж ще се присъедини към водения от мениджъра Роберто Де Дзерби отбор от 1 юли, след като изтече контрактът му с Бърнли, който изпадна от елита. Дубравка изигра 35 мача с екипа на "виненочервените" през миналия сезон.
We are delighted to announce the signing of Martin Dubravka ✍️
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) June 24, 2026
🔗 https://t.co/YAdzVKchXn pic.twitter.com/EycR1ENz3N
„Всичко се разви доста бързо и наистина съм щастлив да съм тук. Обичах да гледам отборите на Роберто през годините и знам всичко за неговия стил, визия и фантастичните фенове“, коментира вратарят в изявление пред клубния сайт на новия си отбор.
Мартин Дубравка има богат опит във Висшата лига, след като подписа с Нюкасъл през 2018 г. Той прекара седем сезона в клуба, записвайки 179 мача, преди да премине в Бърнли през 2025 г. Словакът имаше и кратък престой под наем в Манчестър Юнайтед през 2022 г., когато отборът спечели "Карабао Къп". Дубравка има 60 срещи за националния отбор на Словакия във всички турнири.
“Spurs is a huge Club with great fans and an amazing stadium.”
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) June 24, 2026
Watch Martin Dubravka's first interview as a Tottenham Hotspur player exclusively on our official app 💬
🔗 https://t.co/gueT8qJPpI pic.twitter.com/LSfioaYRqg
От Тотнъм иначе продължават да са изключително активни на трансферния пазар в опитите си за сериозно обновяване на състава след трагичния изминал сезон, в който едва се спасиха от изпадане. "Шпорите" вече привлякоха бранителите Ян Пол ван Хеке от Брайтън, Маркос Сенеси от Борнемут и Анди Робъртсън от Ливърпул. Спекулации в местната преса твърдят, че в момента се опитват да привлекат някой измежду Матеуш Фернандеш от Уест Хам и Сандро Тонали от Нюкасъл за подсилване в средата на терена.
Следвай ни:Снимки: Imago