Сезонът в Бундеслигата продължава да се развива по кошмарен начин за Борусия (Мьонхенгладбах). Един от най-славните германски клубове допусна ново поражение и с едва 3 точки в актива си е на дъното в класирането. "Жребчетата" отстъпиха с 1:3 като гост на Унион (Берлин) и още нямат победа през кампанията.

Данильо Дуки заби два гола за Унион до средата на първото полувреме, но Харис Табакович успя да намали преди почивката. Точка на спора постави Рани Кедира в 81-вата минута. С успеха "железните" се изкачиха на седма позиция в подреждането.

Нидерландският защитник Дуки откри резултата още в 3-тата минута с глава след центриране от корнер на Кристофер Тримел. В 26-ата Илиас Анса направи брилятен пробив, но ударът му срещна гредата. Пръв до топката се добра отново Дуки и кълбото отново се озова в мрежата зад Мориц Николас.

Следвай ни:

Снимки: Imago