Съботният ден се оказа кошмарен за изпълнителите на дузпи в световните квалификации в зона „УЕФА“, след като шокиращо, но само едно изпълнение от бялата точка от общо пет такива се оказа успешно в осемте мача в Европа.

Владиславс Гутковскис от Латвия успя да вкара своята дузпа за равенството 2:2 с Андора, но със същото не могат да се похвалят далеч по-именитите му колеги Ерлинг Холанд, Феран Торес, Матео Ретеги и Кристиано Роналдо. Най-куриозна беше ситуацията с Холанд, който изпълни една и съща дузпа два пъти, и то в различни ъгли, но и двата му опита бяха спасени от Даниел Перец. Въпреки това голмайсторът на Манчестър Сити се реваншира по възможно най-добрия начин, след като заби хеттрик при успеха на Норвегия с 5:0 над Израел.

Haaland's pen was saved, it had to be retaken and then it was saved again 😅 pic.twitter.com/7YO51IAwPW

— ESPN FC (@ESPNFC) October 11, 2025

Във вечерните мачове се стигна до нови три неуспешни дузпи. Феран Торес не успя да преодолее Гиорги Мамардашвили, но все пак неговата Испания спечели с 2:0 срещу Грузия. Точно по същото време Карл Хайн спаси удара от бялата точка на Матео Ретеги, който обаче малко след това съумя да се разпише за успеха на Италия с 3:1 срещу Естония. В заключителните минути на Португалия – Ейре капитанът на домакините Кристиано Роналдо не успя да отбележи поредния си рекорден гол за своята родина, тъй като Кийвин Келъхър спаси неговата дузпа. Все пак носителят на трофея в Лигата на нациите успя да стигне до успеха след победно попадение на Рубен Невеш в добавеното време.

🚨 𝗙𝗢𝗨𝗥 players 𝗺𝗶𝘀𝘀𝗲𝗱 penalties for their international team tonight:

❌ Erling Haaland 🇳🇴
❌ Mateo Retegui 🇮🇹
❌ Ferran Torres 🇪🇸
❌ Cristiano Ronaldo 🇵🇹 pic.twitter.com/IGgkazLmgA

— Football Tweet ⚽ (@Football__Tweet) October 11, 2025

Така се оказа, че нито една от пропуснатите дузпи не беше пагубна за отборите на въпросните играчи, като двама от тях дори успяха да се разпишат впоследствие.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages