Разпределителят на националния отбор на България по волейбол за мъже Стоил Палев говори на откритата тренировка на в Самоков.
“Настроението е много добре. Цялата база тук е уникална. А пък ние като отидем на предстоящото Световно първенство, ще покажем най-добрия си волейбол, на който сме способни”, категоричен е Стоил Палев.
“Нека да започнем с това първо да излезем от групата и след това ще гледаме напред. И колкото се може повече да се изкачим нагоре първо в ранглистата и след това да мислим за медали, например”, добави плеймейкърът на България.
“Не можем да кажем, че ни притесняват съперниците ни. С два от тези отбори (б.р. Германия и Словения) се срещнахме във Волейболната лига на нациите, победихме ги. Така че всички отбори са преодолими”, категоричен е Палев.
“Дали ще сме с един или двама диагонали, това го решават треньорите. Ние като разпределители със Симеон (б.р. Николов) сме длъжни да се съгласим с тяхното решение“, допълни волейболистът на Левски София.
“Болежки винаги има, но чисто физически сме добре. Конкуренцията с Мони Николов е добра конкуренция. Колкото повече добри състезатели има в един отбор, толкова повече този отбор израства. Хубаво е да има конкуренция”, завърши Стоил Палев.
Снимки: Борислав Трошев