Поставеният под номер 1 Александър Зверев преодоля сет изоставане и спечели с 6:7(8), 6:4, 6:3 срещу 18-ия в схемата Алексей Попирин в мач от четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто, който е с награден фонд 9.19 милиона щатски долара.

Зверев, номер 3 в света, достигна 75-и полуфинал в кариерата си с победата над австралиеца Попирин. Той ще преследва 26-а титла и осма на ниво АТП 1000. Останалите четвъртфинали са насрочени за вторник, като поставеният под номер 2 Тейлър Фриц ще срещне Андрей Рубльов, докато Бен Шелтън ще се изправи срещу Алекс де Минор. Полуфиналите са насрочени за сряда, а битката за титлата - за четвъртък.

Попирин взе първия сет след тайбрек, но Зверев контролираше остатъка от двубоя. Той проби на старта на втората част и въпреки че австралиецът направи рибрейк за 4:4, германецът взе следващите два гейма до 6:4. Началото на втория сет бе идентично и Зверев отново поведе с 2:0, но този път бе безгрешен на собствен сервис и затвори двубоя на първи мачпойнт за 6:3.

First man in the Final Four 🙌@AlexZverev comes back from a set down to take out defending champ Popyrin 6-7 6-4 6-4 🔥#NBO25 pic.twitter.com/brO0XsZecH

— Tennis TV (@TennisTV) August 5, 2025

Зверев е с четири победи от също толкова двубои с Попирин в кариерата си, включително среща в третия кръг на Олимпиадата в Париж. Той е водещият тенисист в Торонто, след като Карлос Алкарас, Джак Дрейпър и Новак Джокович пропуснаха турнира.

Германецът Зверев, шампион в Канада от 2017, ще играе за място на финала с Карен Хачанов. Руснакът елиминира американеца Алекс Микелсен с 6:4, 7:6(3).

Thriving in Canada 🇨🇦

Karen Khachanov reaches the Semi-Final in Toronto after beating Michelsen 6-4 7-6 ⭐#NBO25 pic.twitter.com/3MWZg7JqoC

— Tennis TV (@TennisTV) August 5, 2025
Следвай ни: