Поредното голямо признание получи суперзвездата на Милуоки Бъкс Янис Адетокунбо, след като той бе определен от самата организация НБА за най-добър играч в Източната конференция на лигата в класация преди предстоящия сезон.

НБА класира Янис Адетокунбо начело в Източната конференция със значителна преднина пред втория в подреждането. Гръцкият Чудак изпревари Джейлън Брънсън от Ню Йорк Никс, заемайки първото място. Забележителни са отсъствията на Джейсън Тейтъм от Бостън Селтикс и Тайрийз Халибъртън от Индиана Пейсърс, поради контузии, които се очаква да ги държат извън игра за целия сезон.

С впечатляващи средни показатели от 30 точки и почти 12 борби през последните четири години, Янис е считан за един от най-добрите играчи в лигата.

Десетката на най-добрите играчи в Изтока:

Янис Адетокунбо

Джейлън Брънсън

Донован Мичъл

Паоло Банкеро

Кейд Кънингам

Джоел Ембийд

Еван Мобли

Джейлън Браун

Карл-Антъни Таунс

Трей Йънг

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages