Тази вечер Левски се изправя срещу Брага на стадион "Георги Аспарухов" в сблъсък от втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата е с начален час 20:30 и се очаква с голям интерес, особено от феновете на "сините". Българският тим е аутсайдер в сблъсъка с далеч по-богатия и по-опитния си съперник, но въпреки това тимът има своите шансове, стига да покаже добра игра и дисциплина на терена.
Левски достигна до този етап след драматична победа с дузпи над израелския Апоел Беер Шева в първия кръг, докато Брага влиза директно в надпреварата от този етап. Победителят от двойката ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между швейцарския Лугано и румънския ЧФР Клуж в третия квалификационен кръг.
Най-силното оръжие на Левски са неговите фенове. И днес на "Герена" ще ври и кипи. Билетите за мача бяха разпродадени за отрицателно време и еуфорията е огромна.
Друго предимство за българския тим може да е фактът, че за Брага това е първи официален мач и отборът все още не е в оптимално състояние. Ще видим дали възпитаниците на Хулио Веласкес ще успеят да се възползват максимално от този факт.
"Сините" междувременно са на гребена на вълната след отличното начало на сезона в efbet Лига и гръмкото 5:0 над Монтана. Този успех със сигурност ще даде настроение на играчите преди важния сблъсък тази вечер. Все пак е ясно, че Брага е отбор от много по-високо ниво и Левски ще трябва да покаже още по-добра игра, за да постигне позитивен резултат.
Добрата новина за треньора Хулио Веласкес е, че отново ще може да използва капитана Цунами, който вече е възстановен от своята контузия. Същото се отнася и за Георги Костадинов и Кристиан Димитров, които също са на линия за този мач. Майкон пък изтърпя наказанието си и също ще е на разположение на испанския специалист.