Шампионът на Италия Наполи стартира контролите си с шокираща загуба с 0:2 срещу третодивизионния Арецо, като мачът се игра в китното градче Димаро. Неофициален дебют в мача направи най-известното име от новите играчи на “партенопеите” - привлеченият от Манчестър Сити Кевин де Бройне. Като титуляри стартираха и други от новопривлечените, сред които Лоренцо Лука, Ноа Ланг и Лука Марианучи.
Oggi scendiamo in campo così 💪
— Official SSC Napoli (@sscnapoli) July 22, 2025
💙 #ProudToBeNapoli pic.twitter.com/lq1jJgWfH5
Изнанадващо или не, първото полувреме завърши преднина за нискоразредния тим, който поведе от дузпа в 38-ата минута с гол на Емилиано Патарело.
На полувремето Антонио Конте смени всичките си футболисти, като в игра се появиха футболисти като Ромелу Лукаку, Джакомо Распадори, Давид Нерес и друг от новите - Сам Бойкема. Това обаче не даде особен резултат и въпреки натиска на шампионите, те не успяха да изравнят. Напротив, в последната минута на мача, Арецо успя да реализира втори гол чрез Mохамед Варела и си осигури доста изненадващата победа в приятелския мач с 2:0.
⏹️ Full time: #NapoliArezzo 0-2
— Official SSC Napoli (@sscnapoli) July 22, 2025
💙 #ForzaNapoliSempre
Участие в срещата не взеха Скот Мактоминей и Матео Политано.
Следвай ни: