Трансферът на Виктор Гьокерес е в сериозна опасност да пропадне. Спортинг е непоколебим в искането си за 80 милиона евро, за да се раздели с 27-годишния си голмайстор; Арсенал не е подавал никакви сигнали от шест дни и започва сериозно да се очертава вероятността никога да не достигне желаната от „зелено-белите“ сума. Рискът от провал е висок и дори семейството на играча вече е осъзнало, че нападателят е все по-далеч от Лондон. Всичко това докара бащата на Гьокерес до сълзи.

Арсенал първоначално, още през юни, предложи 55 милиона евро плюс 10 милиона евро под формата на бонуси за шведския национал. Не беше подадена официална оферта, тъй като „артилеристите“ са разбрали, че очакванията им да финализират сделката за около 60-70 милиона евро са нереалистични. Агентът на играча гарантира, че е получил съобщение от Уго Виана, настоящ спортен директор на Манчестър Сити, но който преди близо година, в Спортинг, му е обещал отстъпка като признание за това, че Гьокерес е останал още един сезон на „Алваладе“ и защото през 2023 г. е пропуснал възможности за по-добри договори, за да приеме проекта на Спортинг.

Арсенал увеличи офертата си, но тя се оказа недостатъчна и сделката почти се провали. Преговорите бяха подновени, но в обстановка на крайни позиции и напрежение. Споразумение обаче не бе постигнато и сега трансферът отново е в сериозен риск.

Спортинг иска 80 милиона евро и нито цент по-малко. За целта, и тъй като лондончани предложиха 63,5 милиона евро плюс 10 милиона евро бонуси, агентът на играча, Хасан Четинкая, се отказа от комисионната си (около 7 милиона евро), но всичко е обвързано с бонусите, които „лъвовете“ искат да бъдат реалистични и лесно постижими. Има клаузи за 20 мача за 2,5 милиона евро, които са естествено постижими, но други цели все още са далеч от това да удовлетворят Спортинг…

Това бе обсъждано в понеделник. Не се стигна до споразумение и оттогава Арсенал не е правил нови опити да се свърже с ръководството на Спортинг.

Лондончани не са се свързали отново със Спортинг, а заминаха на азиатско турне без Гьокерес – имат насрочени мачове в Сингапур срещу Милан на 23-ти и срещу Нюкасъл на 27-ми, както и мач с Тотнъм в Хонконг на 31-ви, същия ден, в който е и дербито за Суперкупата между Спортинг и Бенфика. Всички знаци сочат, че сделката става все по-трудна.

Надеждата за трансфер в Арсенал отслабва и това съсипва семейството на играча. Също така, според близки до играча, заради всичко, което нападателят е дал, той е заслужавал друго отношение от страна на клуба… Най-съкрушен, уверяват ни, е баща му, който през последните дни не е могъл да сдържи сълзите си.

Виктор Гьокерес, който има договор със Спортинг до 2028 г. и клауза за откупуване от 100 милиона евро, от осем дни не се явява на тренировки, не пътува с „лъвовете“ за „Ещадио до Алгарве“ и е под дисциплинарно наблюдение от страна на клуба.

Следвай ни: