Волейболистите от националния отбор на България излизат срещу коравия тим на Куба в първия си мач от турнира в Група 7 от последната седмица на основната фаза на Лигата на нациите. Срещата е тази вечер от 17,30 часа българско време в зала "Ерго Арена" в Гданск (Полша) и ще бъде давана пряко по MAX Sport 2.
Добрата новина за България е включването в състава на 18-годишният разпределител Симеон Николов, който се контузи доста тежко на предишния турнир в Бургас, но вече е възстановен и готов да помага.
При заминаването за Полша селекционерът на България Джанлоренцо Бленджини и част от играчите заявиха, че целта им остава класиране за финалите на Лигата в Нинбо (Китай), а това минава през поне 2-3 победи, една от която задължително срещу Куба.
От друга страна в състава на Куба се завръща ветеранът и голяма звезда на тима Робертланди Симон, който пропусна първите два турнира за кубинците. А целта е ясна - също класиране за финалния турнир. Куба е в по-добра изходна позиция за това от България, но също трябва да гонят успех срещу "лъвовете".
Какво точно ще стане и кой ще излезе краен победител ще разберем тази вечер в Гданск.
Снимки: en.volleyballworld.com
Следвай ни: