Жорже Мендеш, мениджърът на Жоао Феликс, ще проведе разговори с ръководството на Челси, за да опита да задейства трансфера на португалския национал в Бенфика, въпреки че двата клуба са все още далеч от споразумение. Плановете на Феликс да се завърне в Лисабон засега са в застой, тъй като като Бенфика и Челси не успяват да се споразумеят за цената на нападателя.

Според портулаското издание A Bola Жорже Мендеш ще трябва лично да се ангажира, за да намери решение за Феликс и да помогне за реализирането на сделката.

Челси плати 52 милиона евро на Атлетико Мадрид през миналата година, но Жоао Феликс вече е извън плановете на клуба, а Бенфика е единствената реална опция пред лондончани да се освободят от португалеца.

Английският клуб настоява за 40 милиона евро за 25-годишния футболист, докато Бенфика иска да си осигури 50% от правата му за 20 милиона евро. Грандът от Лисабон може да увеличи офертата си за бившия играч на Атлетико Мадрид, но тя все пак ще бъде далеч под желаната цена от "сините".

От Челси вече отказаха да пратят Феликс отново под наем и търсят решение за продажбата му.

Следвай ни:

Снимки: Imago