Сериозен проблем пред старши треньора на Локомотив (София) Станислав Генчев. Офанзивният халф Октавио е със счупена ръка от контролата с Локомотив Пловдив (1:1), играна в сряда вечер в Самоков. Бразилецът падна лошо и бе заменен принудително.

Прегледът е показал фрактура в лакътя. Това означава, че Октавио ще е аут за около ммесец и половина. Предварителните прогнози са, че ще се върне не терена в началото на септември след паузата за националните отбори. Не е изключено Локо Сф да потърси ново попълнение за позицията на бразилеца. В събота червено-черните ще представят официално отбора за новия сезон преди контролата с израелския Апоел Петах Тиква.

Първо професионален договор пък подписа младия нападател с №9 Бойчо Величков, който е внук на червено-черната легенда Бойчо Величков. Той е трето поколение железничар, след като и баща му е ритал за Локо. Старши треньорът Станислав Генчев се надява, че до първия мач тимът ще уреди още едно ново попълнение. В първия кръг на 18 юли (петък) от 21:15 часа червено-черните приемат Черно море.