Барселона разполага с твърде много вратари в момента и прави всичко по силите си да се раздели с Марк-Андре тер Стеген и Иняки Пеня. Към този момент обаче германецът е категоричен, че не иска да напуска. Монако е отправил запитване към него през последните часове, но отговорът е бил отрицателен.
Шефовете на каталунците са наясно с позицията на вратаря, но не изключват нищо. Трансферният прозорец е в началото си. Според френското издание "Екип", Монако, с който Барселона финализира преминаването на Ансу Фати под наем с опция за закупуване, е насочил вниманието си и към Тер Стеген, за да подсили вратарския си пост. Клубът от Княжеството, който завърши трети в Лига 1 и ще играе в Шампионска лига през сезон 25-26, и вярва, че опитът на германския национал може да бъде от голяма полза за повишаване на представянето на отбора.
Имало е контакт между монегаските и Тер Стеген, като вратарят е заявил, че няма намерение да напуска Барселона, с който има договор до юни 2028 г. Капитанът на каталунците иска да се бори за титулярното място, макар на този етап това да изглежда като изключително трудна задача при наличието на Войчех Шчесни, който удължи договора си, и новопривлечения Жоан Гарсия.
В ръководството на Барселона се надяват, че Тер Стеген ще преосмисли решението си, тъй като ако иска да играе на Световното първенство през следващото лято, е важно да има игрови минути през предстоящия сезон. Каталунците са уверени, че няма да липсват оферти, както в спортно-технически, така и във финансов план. В клуба смятат, че евентуалното му напускане не само няма да има сериозни спортни последици, тъй като с Жоан Гарсия и Шчесни вратарският пост ще бъде добре покрит, но и ще бъде добра новина от финансова гледна точка: ще освободи голяма част от бюджета за заплати.
Следвай ни:Снимки: Gettyimages