Джордж Лазаров отпадна във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.
20-годишният Лазаров отстъпи с 5:7, 1:6 от Бенжамин Тореалба (Чили). Срещата продължи 75 минути.
Българинът имаше преднина от 5:3 в първия сет, но загуби 10 от следващите 11 гейма. Преди този мач Лазаров постигна една победа в основната схема и три в квалификациите.
По-късно днес Виктор Марков и Леонид Шейнгезихт ще играят на четвъртфиналите на двойки на турнира в Сърбия. Марков и Амадор Саласар (Чили) ще се изправят срещу Никола Йович (Сърбия) и Обрад Марковски (Република Северна Македония). Леонид Шейнгезихт и Святослав Гулин (Русия) пък ще играят срещу третите в схемата Никола Бруна (Чили) и Лаутаро Агустин Фалабела (Аржентина). Шейнгензихт и Гулин спечелиха през миналата сeдмица титлата на двойки на друг турнир от същия ранг в Куршумлийска Баня.
Следвай ни: