Австралия победи драматично с 2:1 Саудитска Арабия и се класира за финалите на Мондиал 2026. "Кенгурата" ще играят на световни финали за шести пореден път. Големият герой за австралийците в Джеда беше Матю Райън. Опитният страж спаси дузпа на Салем Ал-Досари в 84-тата минута и подпечата визите на тима си за шампионата в САЩ, Мексико и Канада.
Австралия финишира на второ място в квалификационната си група с 19 точки. Саудитска Арабия остана на трета позиция с 13. Домакините се нуждаеха от убедителна победа, за да се изместят състава на Тони Попович, но пропуснаха много положения. На Мондиал 2026 ще играе и Япония, която още преди последните мачове си гарантира първото място, а днес разгроми с 6:0 Индонезия.
Австралийците бяха в серия от три поредни победи в квалификациите, а преди няколко дни спечелиха с 1:0 домакинството си на Япония и направиха огромна крачка към целта си.
Саудитска Арабия започна много агресивно и доминираше до почивката. В 19-ата минута Абдулрахман Ал-Абуд откри резултата и даде надежди на домакините, че мисията не е невъзможна. Малко преди почивката обаче Конър Меткалф изравни и до голяма степен отчая футболистите на Ерве Ренар.
Снимки: Gettyimages