Българският вратар Пламен Андреев стигна до първата си купа във Фейенорд, след като стана шампион с младежкия тим до 21 години. Бившият играч на Левски взе участие във финала, спечелен с 4:1 над Камбуур (21). Тази победа сега класира Фейенорд (21) за плейоф за влизане в нидерланската Трета дивизия.
🏆👀#FeyenoordO21 https://t.co/7nEAhBRpXr pic.twitter.com/ETugoWJmca
— Feyenoord Rotterdam (@Feyenoord) May 31, 2025
По принцип Андреев е част от мъжкия тим, но през сезона записа и няколко двубоя за младежите. Първенството там е разделено на есенен и пролетен сезон. Фейенорд (21) спечели пролетния дял, а Камбуур (21) финишира първи в есенния, което доведе до директен мач за определяне на шампиона. Специално за него българина и още няколко негови съотборници от “А” състава бяха пуснати от треньор Робин ван Перси да помогнат на дубъла.
Андреев получи ранен гол за 0:1, но скоро след това колегите му отговориха с четири попадения.
В плейофа за промоция в Трета дивизия съперник на тима на българина ще бъде вторият отбор на Спарта Ротердам - Йонг Спарта Ротердам.
Иначе наскоро Андреев дебютира и за мъжкия отбор на Фейенорд.
Следвай ни: